Praktiskas receptes saaukstēšanās un gripas profilaksei

Ir laiks vairāk pievērsties rūpēm par savu veselību! Daži ieteikumi un pavisam praktiskas receptes saaukstēšanās un gripas profilaksei un cīņai ar simptomiem.

Dabiskais līdzsvars – informatīva atkāpe

Katrs no mums pārnēsā dažādus mikrobus, baciļus un vīrusus. Lai sāktos saslimšana, ir vajadzīgi tikai labvēlīgi apstākļi šo slimības iedīgļu attīstībai. Novājināts organisms, stress, tumsa, aukstums un mitrums ir lieliska vide dažādu veidu slimības izraisītāju attīstībai. Šīs saslimšanas, kā mums visiem labi zināms, izpaužas ar tādiem simptomiem kā iesnām, klepu, kakla sāpēm, drudzi, nespēku, galvassāpēm utt.

 Labākais veids, kā turēties tālāk no saaukstēšanās, gripas un citām līdzīgām slimībām, ir:

•    pēc iespējas vairāk uzturēties svaigā gaisā;

•    fiziskas aktivitātes;

•    veselīga — svaiga, šķiedrvielām, vitamīniem un minerālvielām bagāta — uztura lietošana;

•    emocionālā līdzsvara uzturēšana;

•    pietiekama atpūta un miegs.

Vai augsta temperatūra ir slikti?

Slimības simptomi paši par sevi nav nekas slikts. Tie apliecina, ka mūsu organisms cīnās pret slimības izraisītājiem un cenšas dabiski attīrīties paša spēkiem. Arī paaugstināta ķermeņa temperatūra un drudzis ir ķermeņa dabiskā aizsarg reakcija. 

Balstoties uz šiem mūsu organisma dažādajiem aizsargmehānismiem un dabiskajām attīrīšanās reakcijām, dabas dziednieki ir atraduši metodes, kas palīdz veicināt atveseļošanos vai pat profilaktiski novērst slimību rašanos. Lūk, trīs no tām.

 

1. recepte. Mammas dzēriens

Gatavo dzērienu vai biezeni, kurš sastāv no citronu sulas, ingvera, alvejas lapas un medus. Visas četras sastāvdaļas sablenderē, rezultātā iznāk dzēriens ar ļoti spēcīgu, bet patīkamu garšu. To var lietot, cik daudz vien vēlas. Tomēr, tā kā garša ir diezgan stipra, pārdozēt nebūs iespējams. Turklāt, šo dzērienu var lietot arī kā salātu mērci vai saputot kopā ar augļiem un ūdeni un lietot profilaktiskos nolūkos kā augļu kokteili.

 

Ko tas mums dod? Visas dzēriena sastāvdaļas — ingvera sakne, alvejas lapas, svaiga citrona sula un dabīgs medus — ir jau tālā senatnē atzīti dabas ārstniecības līdzekļi. Tiem visiem piemīt antibakteriāla, antiseptiska un imunitāti veicinoša iedarbība.

  

2. recepte. Aplaistīšanās vai norīvēšanās ar aukstu ūdeni

Ir daudzas plaši pazīstamas aplaistīšanās un norīvēšanās metodes un būtībā tās metodes ir balstītas uz ķermeņa temperatūras acumirklīgu paaugstināšanu, īslaicīgi iedarbojoties ar aukstu ūdeni.

 

Ledusauksta (zem 11 grādiem) ūdens īslaicīgas iedarbības dēļ ķermeņa temperatūra strauji paaugstinās līdz 40 grādiem un pēc tam atkal strauji krīt. Šajā īsajā mirklī iet bojā daudzi slimības izraisītāji mūsu organismā. Tas palīdz uzlabot arī mūsu ķermeņa dabisko termoregulāciju.

  

Var nesekot nekādai īpašai aplaistīšanās vai norīvēšanās metodei, bet vienkārši aplaistīties ar kontrasta dušu — pamīšus aukstu un ļoti karstu ūdeni. Tā kādas septiņas reizes.

 

Sargājiet sevi un esiet veseli!!!