Ieteikumi bērnu apģērbam vasaras atveseļošanas periodā

* Apģērbs tāds, kurā bērns jūtās ērti. Apģērbam jābūt diezgan plānam un vēlams no dabiska auduma. Dabisks audums nekairina ādu un ļauj tai elpot.

* Svarīgi, lai apģērbu ir ērti uzvilkt un novilkt, jo bērnam jāmācās pašam noģērbties un apģērbties, kā arī lietot podiņu/tualeti. Ja bikses vai kleitu ir grūti novilkt, iespējams, ka bērns padosies, tā īsti nemaz nesācis mēģināt, tādēļ ļoti noderīgas ir bikses ar gumijām vai sarafāni un kleitas meitenēm.

* Pastaigām parocīgāki ir kombinezoni vai lenču bikses, jo parastās bikses no mazajiem vidukļiem lielākoties nošļūk, kā arī tāds apģērbs traucē bērnam brīvi un pilnvērtīgi kustēties.

* Vasaras periodā (no maija beigas līdz septembrim) obligāta prasība – viegla, gaiša galvas segai (cepure, lakatiņš) aizsardzībai pret saules staru negatīvo iedarbību.

* Bērna skapītī vienmēr jābūt rezerves apakšveļai – krekliņam un biksītēm, zeķubiksēm, īsajām zeķītēm, apģērba maiņas komplektam (gadījumam, ja notiek „avārija” ēdienreizē vai radošās nodarbībās).

Apavi

Bērnam jābūt nodrošinātam ar piemērotiem, ērtiem un laika apstākļiem atbilstošiem apaviem. Apavi – sandales, kurpes ar nelielu papēdīti un neslīdošu zoli. Apaviem vēlams „lipeklis”, lai paātrinātu pārvilkšanas procesu. Traumatisma profilaksei nedrīkst nēsāt sandales bez siksniņām un čības.